Branşlarımız
TAEKWON-DO
KARATE-DO
KICKBOKS
BOKS
WUSHU KUNG FU
CAPOEIRA
AIKIDO
BODY BUILDING
AEROBIK-STEP
  Bilgi Servisleri
Türkiye Teakwondo Federasyonu
Türkiye Karete Federasyonu
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü
Türkiye Boks Federasyonu
Türkiye Kickboks Federasyonu
T.C. Kimlik No Sorgulama
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
E-devlet
  Makaleler
Taekwondoda kemer sistemi
Taekwondonun de
Taekwondonun Ruhu
Taekwondoda Zamanlama
Taekwondonun bir bo
Y
Nefes al
  Sponsor Linkler
Sponsor Linkler
Zeytinburnu Belediyesi
Radyo Z
 
Hotel Yıldız
Ünite 2000 Klima
 
  Duyurular
Deneme
Salonumuzun saunası açılmıştır.
Kulüp Başkanmızdan Bayram mesajı
 
Antrenör:

Antrenör

Cemal Kabadayı: Türkiye Taekwon-do federasyonu antrenörü Milli hakem siyah kuşak 6.Dan 5 kademe baş antrenör 1991–1994 yılları arası Kazakistan Türk cumhuriyeti milli takım antrenörü ve teknik direktörü Ä°stanbul Taekwon-do il hakem komitesi görevlerinde bulunan ve Zeytinburnu Ä°htisas Spor Klüp başkanlığını ve spor klüp Taekwon-do Antrenörlüğünü aktif olarak yapan uluslar arası Taekwan-do hakem adayı olan Cemal Kabadayı;

Zeytinburnu Ä°lçemizde binlerce sporcu yetiştirmiş, Ä°lçemizde sayısız il şampiyonları Türkiye ve yöre ilçelerimizden Avrupa şampiyonu Dünya şampiyonasına sporcu gönderen Zeytinburnu Ä°htisas spor kulübü antrenörü ve klüp başkanı Cemal Kabadayı ve asistan antrenörleri Ä°lyas Kerim, Abdullah Erten, Kenan Yıldız, Alikahan Karaca… Bayanlarda; Sevda Aysu ile başta Zeytinburnu halkı olmak üzere tüm spor severleri Zeytinburnu ihtasas spor klübünde spor yapmaya davet ediyoruz.

 
Antremanlardan kareler

 

Diğer resimleri görmek için resim galerisini ziyaret ediniz
 
Taekwon-do:
TAEKWON-DO:
TAE; Ayak, KWON; El anlamına gelmektedir. DO ise, ahlak ve fazilete ulaşmak için takip edilmesi gereken düşünce ve davranış biçimidir.
 
Taekwondo kelime anlamıyla el ve ayaklarla uygulanan savunma ve vuruş tekniklerinden oluşan, sporcuda ahlaki değerlerin yüceltilmesine katkıda bulunan bir spor dalıdır.
 
Taekwondo, uzak doğu ülkelerinden KORE' nin Milli sporu olup, bu ülkede doğmuş, gelişmiş ve zamanla Dünya'ya yayılmıştır. Geçmişi 13 Asır öncelerine dayanmaktadır. Nitekim o çağlarda KORE'de yaşayan insanlar doğaya, vahşi hayvanlara ve haydutlara karşı kendilerini savunmak için tamamiyle ayak tekniklerini içeren bir savunma sistemi geliştirmişler ve buna  TAEGYON yani  Ayak Sistemi  adını vermişlerdir. Yine aynı çağlarda
 
KORE' de uygulanmakta olan  KWONPOP yani  Yumruk Metodu  olarak isimlendirilen sadece el tekniklerini içeren bir sistem daha bulunmakta idi. Bu arada 600' lü yıllarda KORE Yarımadası 3 Krallığa bölünmüş ve bu krallıkların en küçüğü olan SÄ°LLA Krallığının genç asilleri ve savaşçıları kullandıkları çeşitli savaş silahlarının yanısıra yukarıdaki el ve ayak tekniklerini geliştirerek bir savaş aracı olarak kullanmak suretiyle silahsız savaş çalışmalarına da önem verip kendilerini düşmanlara karşı daha güçlü duruma getirmişlerdir. İşte bu insanlar el ve ayakla yaptıkları savunma tekniklerini, zamanla sistemleştirerek adına Taek-Kyon demişlerdir. Böylece de Taekwondo' nun ilk temelleri oluşmuştur.
 
Taekwondo 20. Yüzyıla gelene kadar geçirmiş olduğu evrimler sonucunda bu günkü şekline dönüşmüş, 1905 yılında da bir yarışma sporu olarak kabul edilmiştir. Nihayet 1966 yılında Uluslar arası Taekwondo Federasyonu kurulmuştur. 179 Ülke bu Federasyona üye olup, bu gün Taekwondo milyonlarca insanın yaptığı bir spor dalı haline gelmiştir.
 

 

 
Ders Saatleri:
 
MİNİKLER
PAZARTESİ 18:30 19:45
ÇARŞAMBA 18:30 19:45
CUMA 18:30 19:45
BÜYÜKLER
PAZARTESİ 20:00-21:30
ÇARŞAMBA 20:00-21:30
CUMA 20:00-21:30
   

 

  Üye Girişi
  Üye Ol Sifremi Unuttum
Kullanıcı Adı:
Şifre:
 

  Ayın Sporcusu
Taekwondo

Yeni Seçim Yapılacaktır

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
Boyunuz: cm
Kilonuz: kg
Yaşınız:
Cinsiyet:
 
İdeal Kilo kg
Fark kg
 
Ana Sayfa  | Ders Saatleri | Yönetim Kurulu | İletişim | Sponsorlarımız | Galeri                                                                                                  Copyright © 1991-2014 Zeytinburihtisas.com